Wełna

Wełna od tysiącleci jest najlepszym włóknem o doskonałych cechach termoizolacyjnych służącym człowiekowi do wytworzenia tkanin, dzianin i włókien. Wełna używana w zakładzie jest wełną żywą pozyskiwaną przez okresowe strzyżenie żywych zwierząt. Ze względu na lokalizację zakładu wełna nasza pochodzi głównie od owiec nizinnych stąd jej miękkość i puszystość. Region Bielski przez wiele lat był liderem produkcji i przetwarzania wełny. Bielskie wełny słyną na cały świat. Stawiamy sobie za cel kontynuacje chlubnych tradycji naszego regionu.

Wełna Alpak i Lam

Alpaki hodowane są w Ekwadorze, Peru, Boliwii i Chile. Ze względu na trudne środowisko wełna alpak posiada ponad przeciętne właściwości między innymi jest odporna na mroźny klimat przez co dłużej zatrzymuje ciepło. Wełnę z alpak wykorzystuje się po odpowiednim gręplowaniu do produkcji kołder, które zachowują wyjątkowe właściwości wełny.
Wełna z lamy porównując do wełny alpak jest bardziej szorstka. Przez te właściwości głównie wytwarza się z niej dywany i liny.Puch i Pierze

Sojusznikiem człowieka w walce z zimnem jest gęś i kaczka, które są źródłem pozyskiwania naturalnego surowca do wypełniania kołder i poduszek. Podobnie jak wełna puch i pierze nadają się do termoizolacji oraz jak wełna doskonale wchłaniają wilgoć i utrzymują ciepło. Jesteśmy w doskonałej sytuacji gdzie w naszym kraju nadal jest utrzymywana hodowla gęsi, które uznawane są za najlepszego dostawcę puchu. Pozyskujemy pierze i puch od najlepszych dostawców, co gwarantuje najwyższej jakości wyroby.

Copyright galinska.com.pl